hey dunyali dost Gezegendaş arkadaşlarım Mo, Tipi, Tütü, Bumbu, Mars ve Botbot’la yaptığım birkaç bin ışık yılı uzunluğundaki yolculuk Dünya adı verilen mavi renkli gezegende sona erdi.

Burada insanlar internet denen basit bir iletişim formunda bilgi paylaşımı yapıyorlar. Bunun için bilgisayar, tablet ve cep telefonu denen basit araçlar kullanıyorlar. İlginç! Bizim galaksimiz için ilkel sayılabilecek bu teknoloji, burada yüzyılın icadı sayılıyor. Yine de ortama uyum sağlamak adına ben de internete girdim. İnternette blog adı verilen dijital günlükler tutuyorlar. Uzay gemimizde tuttuğum kaptanın seyir defterinin bir başka formu. Hemen ortama uyum sağladım ve bir blog tutmaya başladım. Düşünce gücü teknolojimizi burada kullanmaktan çekiniyorum. ortama bilgisayar klavyesi kullanarak uyum sağlamayı planlıyorum.

Kendime not (tıklayıp aç)

(On parmak klavye kullanmayı öğrenmeliyim!)

Dünya gezegenini daha iyi anlayabilmek için kendimize rahat edebileceğimiz bir konaklama yeri aradık. Araştırmamız başarıyla sonuçlandı. “Dünyalı” adı verilen bir dergiye yerleştik. Bu dergi Dünya hakkında ne var ne yoksa araştırıyor. Onlar sayesinde ben ve ekibim Dünya’yı çok daha hızlı tanıma şansı bulacağız.

Dünya’da çok fazla miktarda canlı türü var. Bu canlılar arasında insan denilen bir tür var. İlginç! 

Kendime not (tıklayıp aç)

(Gezegenine zarar veren bu türün çalışmalarını yakından incelemeliyim.)

İlk blog yazısı denememi burada sonlandırıyorum. Gözlemlerim devam edecek.

Zuru