EÇEV (Ege Çağdaş Eğitim Vakfı) ve Dünyalı Dergi eğitim alanında yeni bir işbirliğine imza attı. EÇEV eğitim merkezlerindeki 570 öğrenci Dünyalılar arasına katılarak Dünyalı Dergi abonesi oldu. Aralık ayında başlatılan işbirliği kapsamında, Dünyalı Dergi’nin arşiv niteliği taşıyan önceki sayıları da İzmir ve Manisa’da bulunan eğitim merkezlerine ulaştırıldı.

ECEV_DunyaliDergi_02

Eğitim sisteminde; bilimsel, akılcı, laik niteliklerin yaygınlaştırılmasını amaçlayan Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nın (EÇEV) Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Reşitoğlu, Dünyalı Dergi’nin yayın politikasının ve zengin içeriğinin kendi amaçları, faaliyetleri ile örtüştüğünü ifade etti. Genel kültür dergisi olan Dünyalı Dergi’nin bilimsel ve kültürel konuları ele alış biçimi, okurlarına sunduğu farklı bakış açılarıyla eğitim dünyasında önemli görevler üstlendiğini belirten Reşitoğlu, işbirliğinin eğitim için yeni bir kazanım olduğunu açıkladı.

ECEV_DunyaliDergi_01

Dünyalı Dergi Genel Yayın Yönetmeni Yıldıray Karakiya ise kamu yararına eğitim alanında varlık gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışmayı çok önemsediklerini söyledi. Karakiya, “Ufkunu Genişlet” sloganı ile okurlarına ulaşan ve daha geniş kitlelerle buluşmayı hedefleyen Dünyalı Dergi’nin yeni işbirliği çalışmalarına da açık olduğunu belirtti.

ECEV_DunyaliDergi_04