Tatil başlayınca sinemalarda da çocukların ilgisini çekecek filmler arka arakaya gösterime giriyor. İşte bu sömestr tatilinde sinemaya gitmeyi planlayanlar için birkaç seçenek:

karlar krali 1Karlar Kralı Norm

Kendi halinde bir yaşam süren kutup ayısı Norm, aslında türünün biraz değişik bir örneğidir. 30’lu yaşlarını sürmekte olan Norm’un sadece insanlarda görülebilen özellikleri vardır: Dans eder, konuşabilir ve bir insan gibi duygulanabilir. Kutup ayısı geleneklerine bağlı olarak yaşamasa da, kaderinde Kutupların Kralı olmak olan Norm’un güzel hayatı bir anda tepetaklak olur. Çünkü çılgın bir iş adamı olan Bay Camgöz, kuzey kutbuna lüks bir otel yapmaya karar verir. Yaşam alanının turistik bir eğlence merkezine dönüşmesini istemeyen Norm, elbette bu duruma el atmak zorunda kalır. en yakın arkadaşları Dişlekler ile birlikte New York’a giden Norm, açgözlü Bay Camgöz’ü durdurmak için bin bir maceraya atılır. Acaba sahip olduğu özellikler Norm için hediye mi, yoksa lanet midir?

Yılın en eğlenceli animasyonlarından biri kabul edilen “Karlar Kralı Norm”un seslendirme kadrosunda Rob Schneider, Heather Graham, Ken Jeong, Bill Nighy gibi birbirinden ünlü isimler var.

….

iyi bir dinozor 1İyi Bir Dinozor

Dünyadaki yaşamı değiştiren, dinozorlar çağının sona ermesine neden olan dev göktaşı dünyaya çarpmasaydı ne olurdu? Bir zamanlar yeryüzünün tek hakimi olan devasa dinozorların nesli tükenmeseydi, dünya nasıl bir yer olurdu? Pixar Animasyon Stüdyoları işte böyle bir varsayımdan yola çıkmış. “İyi Bir Dinozor” adını taşıyan animasyon, izleyicileri Arlo isimli bir apatozorun sıra dışı bir arkadaş edindiği dinozorlar dünyasında destansı bir yolculuğa çıkartıyor. Zorlu ve gizemli bir arazide yolculuğa çıkan Arlo, bu maceralı yolculuk boyunca korkularıyla yüzleşiyor ve kendi potansiyelini keşfediyor.

Filmin yönetmeni Peter Sohn, daha önce Pixar kısa filmlerinden “Partly Cloudy” ile yönetmenlik kariyerine başladı. Sohn “Ratatuy” filmindeki Emile ve “Sevimli Canavarlar Üniversitesi”ndeki Scott “Squishy” Squibbles’a da sesiyle hayat vermişti.


alvin ve sincaplar 1Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası

1980’li, yıllarda bir televizyon çizgi dizisi olarak başlayan Alvin ve Sincaplar, 2007 yılından bu yana uzun metrajlı filmleriyle de sevilerek izleniyor. Alvin ve arkadaşları bu kez 4. maceralarıyla beyazperdede.

Sevimli sincaplarımız Alvin, Simon ve Theodore, bir dizi yanlış anlaşılmanın sonrasında Dave’in yeni sevgilisine New York’ta evlenme teklifi edeceğini düşünmeye başlarlar. Dave’in kendilerini terk edeceğini sanan sincapların, onu bu kararından vazgeçirmek ve berbat bir üvey kardeşe sahip olmasını önlemek için önlerinde üç günleri vardır.  Alvin ve arkadaşlar kendilerini New York’ta hızlı bir maceranın ortasında bulurlar.

Walt Becker’ın yönettiği filmin başrollerinde Jason Lee, Jesica Ahlberg, Josh Green, Bella Thorne bulunuyor. Seslendirme kadrosunda ise Justin Long, Matthew Gray Gubler, Jesse McCartney, Christina Applegate, Kaley Cuoco, Anna Faris yer alıyor.