Pitircik Tatilde 1Çocuk edebiyatının en ünlü kahramanlarından Pıtırcık beyazperdede!

Sen daha önce hiç Pıtırcık öyküsü okudun mu, Dünyalı? Okuduysan zaten bu filmi duyar duymaz sinemalara koşacaksın. Yok eğer bilmiyorsan sana iki öneri: Ya sinemaya gidip Pıtırcık’la tanış ve ardından birbirinden eğlenceli Pıtırcık kitaplarının sayfalarında kaybol ya da önce Pıtırcık kitaplarıyla tanış ve ardından koşa koşa sinemaya git! karar senin.

Fransız yazar René Goscinny‘nin yazdığı ve Jean-Jacques Sempé’nin resimlediği, ülkemizde Can Çocuk tarafından yayımlanan “Pıtırcık” serisinin dördüncü kitabı “Pıtırcık Tatilde” sinemaya uyarlandı. Bundan dört yıl önce ilk filmi çekilen Pıtırcık’ta kahramanımız bu sefer ailesiyle birlikte enfes bir tatile çıkıyor.

Pitircik Tatilde 3

Deniz kıyısında tatil yapmak üzere yola çıkar ve Güzel Kıyı Oteli’ne yerleşen aile, çok geçmeden yeni insanlarla tanışır. Pıtırcık’ın yeni arkadaşlarının her biri en az onun kadar haylazdır: Kentin yerlisi olduğu için tatilde sayılmayan Cafcaf, çiğ balık bulsa bile yiyen obur Hımbıl, komik bir aksanla konuşan Paytak, mızmız Ağlak ve hep haklı olduğunu iddia eden Kırpık. Pıtırcık geride bıraktığı Sırma‘ya mektup yazar ve ona özlemi her geçen gün büyürken, kocaman gözleriyle onu her yerde takip eden Cimcime‘yle de uğraşmak zorundadır. 

Ve elbette Pıtırcık her zaman yaptığını yapar ve ortalık çok geçmeden haylazlıklar silsilesiyle birbirine girer. Filmde seni ne tür komikliklerin beklediğini merak ediyorsan, fragmanı izle Dünyalı. İyi seyirler!