kuslar sehrinde macera - afisÜç boyutlu animasyonlardan hoşlanan Dünyalılar için bu hafta vizyona eğlenceli bir film giriyor: “Kuşlar Şehrinde Macera”

Kai, sert bir adam olan babası Tendai ile birlikte Katundu adlı şehirde yaşayan genç, kıpır kıpır bir kartaldır. Günün birinde Leylek Gogo ve onun yardımcı pilotluğunu yapan Çulha kuşu Tini sayesinde kuşlar kenti Zambezia’nın varlığından haberdar olur. Babası Tendai’nin Zambezia hakkında birçok şey bildiğini ama bunları kendisinden sakladığını öğrenen genç kartal, kendini ihanete uğramış hisseder. Böylece Katundu’dan ayrılarak, nehrin aşağısına, Zambezia’ya doğru macera dolu bir yolculuğa çıkar. Dev bir baobab ağacı üzerine kurulu olan Zambezia’ya tam da Bahar Şenlikleri sırasında varır. Afrika’nın dört bir yanından kuşların akın akın geldiği Zambezia, aslında büyük bir kaosa gebedir. Kai, kendini geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalacağı beklenmedik olayların ortasında bulur.

Ünlü ve eğlenceli kuşlar şehri Zambezia’da Kai ve arkadaşlarını neler bekliyor dersin?

Çeşit çeşit kuş türünün boy gösterdiği “Kuşlar Şehrinde Macera”nın yönetmeni Wayne Thornley. Filmin orijinal seslendirme kadrosunda Jeremy Suarez, Jamal Mixon, Samuel L. Jackson, Jeff Goldblum gibi isimlerin yer alıyor. Filmin Türkçe dublajında ise Kai’yi Yekta Kopan’ın sesiyle izleyeceğiz.

Filmin web sitesine buradan, Facebook sayfasına ise buradan ulaşabilirsin.

kuslar sehrinde macera 3 kuslar sehrinde macera 2 kuslar sehrinde macera 1