D27_kapakYa, evet, hoşça kal. Bu, Dünyalı Dergi’nin 27. ve son sayısı. Ne yazık ki dergimizin yayın hayatı bu sayıyla sona eriyor. Dünyalı’nın yüzlerce sayısını yapmayı ve seninle daha uzun sohbet etmeyi çok isterdik ama işte sona geldik. İlk sayıdan bugüne kadar seninle buluşmaktan biz çok ama çok keyif aldık.

Hayat böyledir işte; döngülerden oluşur. Bir şeyler başlar ve biter. Ama her döngü hayatı renklendirir ve çeşitlendirir; ona yenilikler katar. Umarız Dünyalı Dergi de senin hayatını
biraz olsun renklendirmiştir.

Dünyalı’nın son sayısında seni bolca oyun bekliyor. Dosya konumuz “Oyun”. Oyun nedir? Dünyada oynanan oyunlar nelerdir? Sanal oyun mu iyidir, gerçek oyun mu? Bilimin oyunla nasıl bir ilişkisi olabilir? Hepsi dosya sayfalarında…

Bu sayıda ayrıca denizaltıların suyun altında nasıl gidebildiğini, su altı yosunlarını, arıların neden önemli olduğunu ve yalnızlığın iyi mi, yoksa kötü mü olduğuna araştırdık. Ağustos ayında başlayacak 2016 Rio Olimpiyatları nedeniyle spor sayfalarımızı Olimpiyat Oyunları’ndan ilginç bilgilere ayırdık. El işi sayfamızda kâğıt hamurundan dekoratif kuş yapımını, yemek sayfamızdaysa kurabiyeli muzlu dondurma yapımını öğrenebilirsin.

Umarız bol bol oyun oynayıp eğlendiğin, çocuk olmanın hakkını verdiğin bir tatil geçirirsin, sevgili Dünyalı. Bugüne kadar Dünyalı’yı alıp okuduğun, bizimle birlikte düşündüğün, soru sorduğun, sorguladığın, eğlendiğin için sana Dünyalı Dergi ekibi olarak teşekkür ederiz.

Haydi, şimdi ne duruyorsun? Bırak bizi de koş oyuna!