D 24_kapakBu ay dergimizin sayfalarında moda rüzgârı esiyor: 2016 Dünyalı Bahar Modası! Nereden çıktı bu moda diye soracak olursan, inan moda denen şey çok eskiymiş. Biz de bu sayıyı hazırlarken öğrendik. Modayla ilgili çok ilginç bilgilere rastladık. Sonunda her zaman olduğu gibi aklımıza bir sürü soru takıldı: Moda nedir, ne işe yarar, neden değişir? Kitleleri peşinden sürükleyen moda akımlarının nedenlerini bulmaya, anlamaya çalıştık. Modanın yararlarını, zararlarını ölçüp tarttık. İlginç moda geleneklerini öğrendik. Bir de sen de moda hakkında düşünürken biraz da eğlenesin diye kâğıt bebekler hazırladık. Bu ayki origami köşemizi ise gömlek modasına ayırdık. İlginç tasarımlar yaparsan bizimle paylaşmayı unutma!

Formula 1 yarışları da bir tür moda sayılır mı sence? Bir motor yarışının neden spor olarak kabul edildiğini merak ediyorsan yanıtı spor sayfalarımızda. Hovercraft denen taşıtın hem suda, hem karada nasıl gittiğini merak ediyorsan o da “Kafama Takıldı” sayfasında… Hem kentte yaşayıp, hem apartmanda bahçe kurmak istiyorsan bütün ipuçları doğa sayfalarında…

Bir ev şarkı söyleyebilir mi? Sürdürülebilir enerji nedir? Deniz anemonu bitki mi, hayvan mı? Yumurtayla hazırlanan nefis bir atıştırmalık… Birbirinden keyifli hobi önerileri Hepsi Dünyalı’nın Nisan sayısında seni bekliyor.