bursa kitap fuari 1Bursa Kitap Fuarı, cumartesi günü açılıyor. 15-23 Mart 2014 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Bursa Kitap Fuarı, bu yıl 12. kez düzenleniyor.

Fuara bu yıl 280 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılacak. Dokuz gün boyunca söyleşi, panel, şiir dinletisi, okuma saatleri ve çocuk etkinlikleri gibi toplam 80 etkinlik gerçekleştirilecek. Yayınevi standlarındaki imza etkinliklerineyse 500 yazar katılacak.

Dünyalı Dergi ziyaretçilerini bekliyor

Dünyalı Dergi, CNR Kitap Fuarı’nın ardından bu kez Bursalı okurların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Fuar süresince Tudem Yayın Grubu standında Dünyalılar’ı ağırlayacak olan Dünyalı Dergi, sevimli uzaylıların mesajını okurlara iletmeye devam edecek: “Ufkunu genişlet!”

Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Şöleni

bursa kitap fuari 2Fuarda bu yıl bir de “Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Şöleni” düzenleniyor. Genç okurlar için çeşitli atölye çalışmaları, yazarların katılımıyla söyleşiler, tiyatro gösterisi, gölge oyunu ve yaratıcı drama gibi 40’ın üzerinde etkinlik gerçekleştirilecek. Fuara katılacaklar arasında Süleyman Bulut, Aslı Tohumcu, Mine Soysal, Nilay Yılmaz, Aytül Akal, Nur İçözü, Şaban Akbaba, Gülsüm Cengiz, Adnan Özyalçıner, Sennur Sezer, Hakan Akdoğan, Sevgi Özel, Sedat Sever ve Selahattin Dilidüzgün gibi isimler yer alıyor.

Orhan Kemal 100 Yaşında

Orhan Kemal’in doğumunun 100. yılı nedeniyle düzenlenen sergi de fuar süresince gezilebilecek. “Orhan Kemal 100 Yaşında” adlı sergide sergide yazarın yaşamı, Bursa Cezaevi’nde geçirdiği günler ve eserlerinden seçme metinlerden oluşuyor.

Bursa 12. Kitap Fuarı, 15-22 Mart 2014 tarihleri arasında 10.00-19.30, kapanış günü olan 23 Mart 2014 tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Fuara giriş ücretsizdir. Ayrıntılı bilgi fuarın web sitesinde.