sev ilkokulu 1Geçtiğimiz günlerde, Dünyalı Dergi’nin okullarda nasıl kullanıldığına dair çok güzel bir örnekle karşılaştık. Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu’nun beden eğitimi öğretmenlerinden Yaşar Boynikoğlu öğrencileriyle Dünyalı Dergi’nin Haziran 2014 saysının spor sayfalarında yer alan “Dünya Kupası” konusunu keyifli bir etkinliğe dönüşmüş.

Derste neler yaptığını Yaşar Öğretmen bize şöyle anlattı:

Beden Eğitimi dersinde okulumuz 1. sınıf öğrencileri ile “Dünyalı” dergisinin son sayısında yer alan Dünya Kupası ile ilgili yazıyı öğrencilerle paylaşarak olimpiyatlar, olimpiyat ruhu, geleceğim turnuvaları konusunda yaptığımız çalışma örneklerini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Uygulamalı derslerde kaynak yayın kullanırken  özellikle bir dergiden yararlanmak, öğrenciler tarafından ilgiyle takip edilen bir konuyu sunma, centilmenlik ve spor ruhu konusunda paylaşımda bulunma fırsatı yarattığı için çok mutluyuz.

Dergisinin oluşmasında emeği geçen tüm ekibi yaptıkları bu işlevsel çalışma için kutluyor, başarılarının devamını dileriz.

sev ilkokulu 2Yaşar Boynikoğlu, “Dünya Kupası” konusundan yola çıkarak öğrencilerine “Olimpiyat sence nedir?” ve “Geleceğin Olimpiyat Oyunları’nın nasıl görüyorsun?” sorularını sormuş. Çocukların bu sorulardan sonra yaptıkları resimlerse aşağıda.

sev ilkokulu 7 sev ilkokulu 8 sev ilkokulu 6 sev ilkokulu 5 sev ilkokulu 4 sev ilkokulu 3