sihirbaz kedi 1Terk edilmiş yavru kedicik Şimşek fırtınalı bir gecede kendine sığınacak bir delik aramaktadır. Yolu gizemli bir malikâneyeye düşünce, gizlice içeri girmekten çekinmez. Burası “Şöhretli Lawrence” olarak tanınan emekli bir sihirbaza aittir.

Lawrence, kahvaltı bile hazırlayabilen otomat ve aygıtlarla dolu evinde, çeşit çeşit hayavna dostlarıyla birlikte masal gibi bir hayat sürmektedir. Yaşlı sihirbaz bu kalabalık evde Şimşek’i de hoşça karşılar. Ne var ki aksi tavşan Jack ve fare Maggie küçük kediyi kovdurmak için ellerinden geleni yaparlar.

Tam da bu sırada Lawrence ayağını kırıp hastaneye kaldırılınca, emlakçı yeğeni Daniel evi satmak için türlü numaralara girişir. Evin renkli sakinleri, evlerini açgözlü emlakçıya karşı savunmak için sihirli bir plan geliştirirler. Ürkek kedicik Şimşek ise bu planla cesur bir kahramana dönüşür.

Fransız yönetmenler Ben Stassen ve Jérémie Degruson imzası taşıyan bu üç boyutlu animasyon komedinin Türkçe seslendirmesinde pek çok tanıdık isim var. Tolga Çevik’in Şimşek’i seslendirdiği filmde ayrıca Altan Erkekli, Volkan Severcan ve Dilşad Çelebi gibi isimler yer alıyor. Filmin fragmanı ve Tolga çevik’le film hakkında yapılmış kısa söyleşiyi izlemek istersen, aşağıdaki videoyu tıkla, Dünyalı.

“Büyüler Evi: Sihirbaz Kedi” 4 Nisan’da gösterime girecek.