asteriks 1Çizgi roman dünyasının ölümsüz kahramanları Asteriks ve Oburiks, bir kez daha beyazperdede!

Albert Uderzo’nun “Asteriks: Tanrılar Sitesi” kitabından uyarlanan ve 27 Şubat’ta gösterime girecek olan “Asteriks: Roma Sitesi”nde cesur Galyalılar bir kez daha Romalılar’ın karşısına çıkıyor.

Jules César, Galyalıların yaşadığı Gaulois şehrinin yanına için yeni bir şehir kurarak bu halkı Roma kültürüyle tanıştırıp bölgeyi Roma kolonisi haline getirmeyi planlamaktadır. Bölgeye verdiği isim ise ‘Tanrılar Sitesi’ olur. Bölge halkını yaşadıkları bu topraklardan uzaklaştırmaya niyetlidir. Köyde yaşayan Asteriks ve Oburiks ise tehlikeyi en başta fark ederek inşaatı durdurmaya çalışırlar, ancak başarılı olamazlar. İlk evler yapılır, Roma vatandaşları bölgeye yerleşmeye başlar. İki halk arasında sorunlar çıkmaya başlayınca Asteriks ve Oburiks yaklaşan tehlikeyi fark edip harekete geçerler.

Asteriks ve dostlarının maceralarını daha önce dört kez beyazperdede izleme şansı bulmuştuk. Kahramanlarımızı bu kez üç boyutlu çizgi karakterler olarak izleyeceğimiz filmi Louis Clichy ve Alexandre Astier ikilisi birlikte yönetti.